درباره سایت

 

لوئی پاستور در وصیت نامه اش می گوید:

در هر حرفه و شغلی که هستید نه اجازه دهید که به بدبینی های بی حاصل آلوده شوید و نه بگذارید که بعضی لحظات تاسف بار که برای هر ملتی پیش می آید شما را به یاس و نا امیدی بکشاند. در آرامش حاکم بر آزمایشگاه ها و کتابخانه هایتان زندگی کنید.

نخست از خود بپرسید: “من برای یادگیری خود چه کرده ام؟” سپس همچنان که پیش تر می روید بپرسید: “من برای کشورم چه کرده ام؟” و این پرسش را آنقدر ادامه دهید تا به این احساس شادی بخش و هیجان انگیز برسید که: “شاید سهم کوچکی در پیشرفت و اعتلای بشریت داشته اید.” اما صرف نظر از اینکه آیا تلاشهایمان در زندگی مفید بوده است یا خیر، آنگاه که لحظه رسیدن به مقصد بزرگ می رسد اجازه دهید که بتوانیم بگوییم:

«من آنچه در توان داشتم انجام داده ام»‌

 
فعالیت سایت و انجمن و گروه های داخلی و تجربه هایی که از ترم های پیش به دست آمده، نشان داده است که مهمترین معیار در موفقیت در دوران تحصیل در این دانشکده، داشتن ارتباط و همکاریهای گروهی بین دانشجویان هم ترم و هم رشته و حتی دانشجویان رشته های مختلف با یکدیگر میباشد.
دانشگاه شیراز به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور و جهان این افتخار را داشته است که در بخش آموزشهای الکترونیکی نیز به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد فن آوری اطلاعات از شهرت و اعتبار قابل توجهی برخوردار گردد.
به منظور حفظ و اعتلای بیش از پیش سطح علمی و اعتبار دانشکده، بخش عمده ای از این وظیفه بر عهده دانشجویان این مرکز بوده است و این کار بدون همکاریهای گروهی امکان پذیر نخواهد بود.
خوشبختانه در هر ترم نیاز به داشتن ارتباط گروهی بین دانشجویان باعث شده بود تعدادی از آنان اقدام به ساخت گروه های اینترنتی، وبلاگ و … نمایند و تا حدی ضعف عدم ارتباط حضوری را جبران کنند. اما متاسفانه این گروه ها معمولا به صورت پراکنده و موقتی و در بسیاری از موارد به صورت ناشناخته فعالیت داشتند و بعد از اتمام یک ترم نیز دیگر اثری از آنها نمیماند و یا به حدی بزرگ و گسترده میشندن که هیچگونه دسته بندی و هماهنگی در محتویات آنها وجود نداشت و باز هم آنها را بدون استفاده برای ترم های بعد میکرد.
 
بدین منظورتلاش شده است در انجمن گفتگویی که ایجاد شده است این کمبود نیز جبران شده و با امکانات متنوعی که وجود دارد این ارتباطات را به صورت متمرکز در آورده تا دانشجویان ترم های مختلف نیز بتوانند در بدو ورود به دانشکده، در محیطی مستقل از سایت رسمی دانشکده به تبادل نظر و یافتن سوالات و مشکلات خود بپردازند و درگیر مسایل حاشیه ای مانند راه اندازی و معرفی وبلاگ و گروه و … نکنند.
 
امکاناتی که این سایت و انجمن در حال حاضر میتواند در اختیار دانشجویان قرار دهد عبارتند از:
 
– امکانات کامل جهت ایجاد و پیگیری بحث ها در به تفکیک هر درس و هر رشته در محیطی مناسب
– امکان تخصیص فضا به منظور آپلود فایلهای مختلف برای استفاده سایر دانشجویان
– امکان تعیین سطوح دسترسی مختلف به تفکیک رشته و درس و ….
– امکان پیگیری آخرین ارسالهای انجمن از طرق مختلف مانند RSS و ایمیل و پیگیری اخبار سایت از طریق RSS یا عضویت در خبرنامه
– قابلیت معرفی سایتها و کنفرانسهای داخلی و خارجی مرتبط با گرایشهای دانشکده و سایر بخشهای مختلف به منظور استفاده عموم
– امکان ایجاد بخشهای توضیحی و پرسش و پاسخ برای افرادی که تمایل به ورود به این دانشکده را دارند.
– امکان فعالیت روی پروژه های گروهی به صورت آنلاین
– آرشیو شدن کلیه مطالب و ارسالها برای استفاده دانشجویان ترم های آینده
– امکان معرفی نمایندگان گروه ها و آدرس گروه های داخلی هر رشته.
– امکان ایجاد نظرسنجیهای مختلف در هر بخش
– امکان شناخت دانشجویان توسط یکدیگر و کمک به دوستانی که در شهرهای مختلف در این دانشکده تحصیل میکنند
– امکان حضور اساتید در بحث ها و استفاده از تواناییهای علمی آنها و …
– امکان ایجاد گروه های تخصصی برای انجام تحقیقات و انجام پروژه های مشترک
– معرفی گروه های مربوط به هر گرایش به نحوی که هر گرایش فقط یک گروه داشته باشد تا کلیه دانشجویان بدون در نظرگرفتن نیمسال تحصیلیشان در یک گروه با هم در ارتباط باشند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند و سریعا یکدیگر را پیدا کنند.
– انتشار اخبار مرتبط با دانشکده و بازتاب فعالیت های دانشجویی در سطح فضای مجازی
– تولید محتوای آموزشی و تخصصی در زمینه های مختلف مرتبط با گرایشها و فعالیتهای علمی این دانشکده
– معرفی فرصت های شغلی و اخبار بازار کار برای متقاضیان و افراد جویای کار
– ارائه خدمات دانشجویی مورد نیاز از جمله ترجمه های تخصصی، دریافت مقالات و …
– و بسیاری امکانات متنوع دیگر
 
در یک کلام هدف این مجموعه این است که ارتباط مجازی نه تنها مانع پیشرفت دانشجویان نشود بلکه ابزاری باشد برای پیشرفت سریعتر و ارتباط بهتر آنها با یکدیگر!!!
 
خواهشمند است دوستانی که تمایل دارند در به روز رسانی و نگهداری این انجمن که در اولین قدم به سود کل دانشجویان و دانشکده است، نقشی داشته باشند از طریق وب سایت و یا انجمن اطلاع دهند تا سایر هماهنگیها با ایشان انجام شود.
 
امید است این اقدام در آینده نیز ادامه داشته باشد و نام دانشکده آموزشهای الکترونیکی دانشگاه شیراز پیش از پیش نشان دهنده اعتبار و توانمندیهای این دانشگاه باشد.
لطفا این ایمیل را به دوستانتان نیز که ممکن است اطلاعی از این سایت نداشته باشند و به یا تمایل به همکاری در رشد کل مجموعه دارند ارسال نمایید. همچنین خواهشمند است آدرس سایت و یا انجمن را در کلاسهای آنلاین خود به سایر دوستان نیز معرفی کنید.این سایت کاملا به صورت غیر انتفاعی و مستقل از دانشگاه و صرفا توسط دانشجویان علاقمند اداره و نگهداری میشود و هیچگونه استفاده شخصی نخواهد داشت.
 
با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما
 

 

تمامی حقوق محفوظ است .